İcra Dosyasında Kıymet Takdiri Talebi

İcra Dosyasında Kıymet Takdiri Talebi

Herkese merhabalar; bugünkü yazımızda alacaklı olduğunuz icra dosyalarında, sürecin taşınmaz satışına geldiği noktada kıymet takdiri yapılabilmesi için izlenmesi gereken yol hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Artık hepimizin bildiği gibi icra dairelerinde talep olmaksızın re’sen işlem yapılamamaktadır. Sürecin taşınmaz satışına kadar geldiği noktada yetkili yer icra dairesi, dosyanın derdest olduğu yer değil; taşınmazın bulunduğu yer icra dairesidir. Ancak bunun için de doğrudan yetkili yere talepte bulunulamaz. Öncelikle dosyanın derdest olduğu icra dairesine işlemi yapmaları için talepte bulunmak gerekir. İcra dairesi aracılığıyla gerekli yere talimat yazılması sağlandıktan sonra, taşınmazın bulunduğu yerdeki icra dairesi tarafından kıymet takdiri yapılacaktır.

Sizlere örnek teşkil etmesi açısından aşağıda konuyla ilgili dilekçe paylaşılmıştır.

 

İZMİR 140. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Dosya No: 2140/14000 E.

Müdürlüğünüzün yukarıda numarası yazılı dosyasında borçlu Ömer MALKAÇIRAN adına kayıtlı ve dosyamızdan hacizli
Konya İli, Ilgın İlçesi, Kemaliye Mah. 5000 Ada 6000 Parsel 8000 Cilt ve 7000 no’lu sayfada kayıtlı ve
Konya İli, Ilgın İlçesi, Kemaliye Mah. 6000 Ada 5000 Parsel 2000 Cilt ve 2000 no’lu sayfada
kayıtlı taşınmazlardaki borçlu hisselerinin satışına esas olmak üzere kıymet takdirlerinin yapılması ile ilgili icra müdürlüğüne bu hususta talimat yazılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. 13.04.2019

Alacaklılar Vekili
Av. Ramazan Sertan SAFSÖZ

Alacakli oldugunuz icra dosyalarinda, tasinmaz satisina gelindigi noktada kiymet takdiri icin talepte bulunulmasi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


İzmir Avukat