Boşanma davalarında adres değişikliği

Boşanma davalarında adres değişikliği

Özel hukuk yargılamalarında size gönderilmesine karar verilen mahkeme ilamları, adresinize tebligat yoluyla ulaştırılır. Mahkemeler bu tebligatları çıkarırken ilk olarak bildirdiğiniz adrese, eğer orada ulaşamazlarsa mernis adresinizi kullanırlar ancak kimi zaman yargılama sürerken adres değiştirmek zorunda kalabilirsiniz ve mernis adresinizi aynı hızda güncelleme şansınız olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda hak kaybı yaşamamak için aşağıdakine benzer bir dilekçe ile boşanma davanızın sürdüğü aile mahkemesine yeni adresinizi bildirebilirsiniz.

 

KÜTAHYA 56. AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

Dosya No: 2016/19948

Davacı      : Mustafa TATLI

Vekili        : Av. İsim Soyisim

KONUSU  : Müvekkilin adres değişikliğine ilişkin bilgilerin sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR :

Sayın Mahkemenizin yukarıda dosya numarası yazılı dosyasında davacı bulunan Müvekkil, “Korut Mah. Ahmet Sok. No: 27/15, Balmumcu / Kütahya” adresinden “Barış Mah. Mahmut Cad. No: 30 Beyoğlu / İstanbul” adresine taşınmıştır.

Müvekkilin adresinin “Barış Mah. Mahmut Cad. No: 30 Beyoğlu / İstanbul” olarak değiştiğini saygılarımızla bildiririz.

Davacı Vekili

Av. İsim Soyisim

 

adres degisikligi bildirimi

One Reply to “Boşanma davalarında adres değişikliği”

  1. İyi günler .ben evliyken babamla beraber yaşıyordum.boşanma kararı aldıktan sonra ben babamla kaldığım halde babam nufüstan hem beni hem de ayrıldığım kişiyi üstünden düşürmüş. Sadece ayrıldığım insanı( şu anda boşanma davam sürüyor )olmazmıydı. İlla beni de adresten düşürmesi şartmıydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


İzmir Avukat